středa
19.07.2017
18:00 až 20:00
cena: 100 Kč
nutná rezervace
Mirka.Mintal@seznam.cz

Tfilati v překladu znamená „Moje modlitba“ a skutečně tento tanec je modlitbou, do které se zapojuje celý člověk. Tančí se na píseň, kterou složila a zpívá Naomi Shemer. Jako text použila část prastaré modlitby, která bývá připisována nejslavnějšímu izraelskému králi Davidovi. Je to nejkrásnější a nejsilnější tanec, který znám.
Tfilati vyžaduje trochu nácviku, proto mu bude věnován samostatný večer. Ale kromě tance samotného se naučíme několik vychytávek, které dávají tanečnímu projevu ladnost a výraz.
Navzdory tomu, že textem je modlitba muže – krále Davida, Tfilati vnímám jako tanec, který je vhodný spíše pro ženy. Takže pánové tentokrát prominou.

Nutná rezervace na: Mirka.Mintal@seznam.cz
Bude se konat pouze při minimálním počtu 4 zúčastněných.
Cena: 100 Kč

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.