čtvrtek
04.10.2018
17:00 až 21:00
cena: 120 Kč

S velkou radostí Vás zveme na přednášku Inteligence včelího roje v podání Radomila Hradila. Po přednášce představí Lukáš Kubec unikátní knihu Včelaření pro každého. V 19:30 proběhne promítání dokumentárního filmu More than Honey. Těšíme se na Vás 🙂
………………………………………………………………………………….
V životě včelího roje nacházíme mnoho dějů, nad nimiž zůstává rozum stát. Je fascinující je studovat a hledat jejich vysvětlení. Kde se bere inteligence tohoto superorganismu? Můžou za to geny, nebo mají pravdu ti, kdo mluví o duchu úlu? A nejde nakonec o principiální otázku, která určuje nás postoj ke všemu živému, k fungování každého organismu? Z odpovědi na tuto otázku ovšem plyne i náš přístup k živému světu, se všemi důsledky, které to pro tento živý svět má.
Cena přednášky: 120 Kč

More than Honey / dokumentární filmu z roku 2012, koprodukce Švýc / Něm / Rak (90 min).
Promítání od 19:30 hodin.
„Když vymřou včely, vymřou do čtyř let také lidé.“ řekl údajně Albert Einstein. O příčinách vymírání včel se ještě vedou dohady. Jedno je ale jisté, jde o víc než o pár kusů mrtvého hmyzu a o podstatně víc než o pouhý med.
Vstupné dobrovolné.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.