čtvrtek
16.08.2018
18:00 až 20:00
cena: 170 Kč
nutná rezervace
petra.plucnarova@post.cz

Milé ženy, srdečně Vás zvu na čtvrtou Holčičí tančírnu na Zastávce. K tomu, co budeme dělat, jsem si půjčila pár řádek z knihy Mapy k extázi od Gabrielle Roth: Slaďte se s hudbou, nechte se jí prostoupit. Vnímejte její pulz, jednotlivé hudební motivy, její vlny. Hudba je spojenec, inspirace, pozvání. Spontánně vyvolává naše vnitřní rytmy a vtahuje tělo do pohybu. Postupně se začněte hýbat v souladu s hudbou v rytmu plynutí. Protahujte se, vlníte se, vnímáte váhu každého svého pohybu, vytváříte své vlastní tai-či. Cítíte svá chodidla pevně na zemi. Jste soustředění do břicha – tam všechen pohyb začíná a tam se navrací: rozvíjí se s nádechem, dále se rozšiřuje a prodlužuje a klesá a zmenšuje se s výdechem. Následujte svá chodidla a plyňte s hudbou tam, kam vás vede váš vnitřní tanečník. Neexistuje žádný vzor, jak tančit „správně“, je jen autentický pohyb. A postupně se objeví váš vlastní styl – jedinečný způsob bytí – a pohyb, dech a hudba splynou v dynamické jednotě a vy ucítíte, že vy jste rytmem, vy jste plynutím.

S sebou vemte pohodlné věci na převlečení, sukně v jakékoli formě vítány!

Cena: 170 Kč

Pokud plánujete přijít, napište mi prosím mail na petra.plucnarova@post.cz nebo zprávu na mé číslo: 607 748 69

Děkuji a těším se na shlédání!

Petra Plucnarová

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.