pátek
25.10.2019
18:30 až 21"30
cena: 700 Kč
nutná rezervace
nitajek108@gmail.com

Rosana Araújo je známá brazilská výtvarnice, terapeutka a odbornice na hennu. V tomto workshopu vás naučí nejen základy malování hennou, ale zasvětí i do dalších rozměrů pojících se k používání henny.

Henna neboli mehandi, jak je v Indii známa rostlina (Lawsonya Inermis), se používá jako přírodní barvivo na kůži a je patrně nejstarší kosmetikou, kterou lidstvo používalo. Ve světě žen byla henna nejen posvátná, ale i léčivá rostlina spojovaná s ženskými atributy, menstruačními cykly, očistnými rituály, krásou, radostí a láskou. V Indii se využívá při mnoha významných událostech jako je svatba, rodinné ceremonie, festivaly atd. V Indii se věří, že henna ženu nejen zkrášlí, ale dodává jí sílu, koncentraci a čistou mysl.

Rosana Araújo, která vzácně navštíví Českou republiku, vás zasvětí do mnoha tajů této rostliny a naučí vás s ní zacházet. Součástí workshopu bude také projekce, povídání a praktická ukázka. Ženy a muži všech věkových kategorií jsou zváni.

Cena za workshop je 700 Kč a v ceně je zahrnuta také příručka s cvičeními v digitální podobě a 100% přírodní a kvalitní henna.

NA WORKSHOP SI PROSÍM PŘINESTE:
papír, tužku, ořezávátko, gumu, hadřík nebo kapesník na stírání henny a několik gumiček.

Pro více informací a přihlášení pište na e-mail: nitajek108@gmail.com

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.