sobota
27.05.2017
15:00 až 22:00

Vlastní cestou na Evropský den sousedů na Zastávce…
Program ohniska:

15:00 přírodní éterické oleje / domácí bylinná lékárna / výroba květové vody s Petrou Plucnarovou
16:00 svoboda v tvoření / volný pohyb a malování rukama / Helena D. Šimicová a Kamila Bolfová (počítejte s tím, že se umažete)
17:00 pečeme z kvásku / ochutnávka a výroba domácího chleba (dále domácí sýry a možná i oleje) / Honza Dienstbier, Vlaďka Velíková a Hanuš Salz.
Podělte se o své recepty z kvásku, uvítáme vzájemnou ochutnávku.
18:00 společná příprava zeleninové paelly / španělské rizoto ve velké pánvi / s Evou Vanišovou
19:00 až 22:00 večere a flamenco (Dos Vías / Eva Králová – zpěv, Zdeněk Martínek – kytara / Jana Eismanová – tanec)

Prožijte s námi den na bývalém vlakovém nádraží, večeřet budeme na perónu pod širým nebem.
Těšíme se na setkání s vámi!

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.