pátek
13.11.2020
19:00
cena: 80 Kč
Spontánní bubnování za doprovodu Dronů. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Vítaní jsou posluchači, muzikanti i tanečníci. Přineste si jakýkoliv perkusní (bicí nástroj), přidejte se s vlastním hlasem.
Základem pro improvizaci bude frekvence, která vychází z prastarých tónů, které používali v Gregoriánských chorálech při náboženských obřadech.
Mikuláš Štastný bude pouštět frekvenci 417 Hz + další dvě, k této harmonické. Bude ovládat jednotlivě jejich hlasitost a minimálně i hloubku. Guido of Arezzo hudební teoretik 11 století stanovil 6 tónů. Dr. Joseph Barber
znovuobjevil a numerologicky dekódoval 6 frekvencí. Je popsáno, co údajně  těch 6 frekvencí způsobuje (najdete např. na: probud.se/hudba/1334-solffegio)

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.