sobota
25.08.2018
10:00 až 14:00
cena: 290 Kč
nutná rezervace
simicova.h@seznam.cz

Na vlně slow fashion! Workshop zaměřený na recyklaci oblečení. Budeme tvořit staronové modely, z košile nebo old trička si ušijeme parádní sukni nebo šaty. Šít nemusíš umět, to se naučíš na dílně, kterou tentokrát vede Šárka Walterová: „Mám neustávající vášeň pro převádění jemné fantazie snu ve skutečnost. Už jako malá jsem se projevovala jako tvůrčí človíček, zpívala jsem, kudy jsem chodila, tancovala a kreslila, balila se do záclon. S babičkou jsme šily různé kreace. Nebylo divu, že po základní škole má další cesta vedla z rodných Teplic přímo do Prahy na střední uměleckou školu, kde jsem studovala modelování a navrhování oděvů, kresbu, malbu, tisk na látku textilní materiály, střihovou konstrukci atd.. V oboru jsem zůstala i na následném bakalářském studiu na vysoké škole v Plzni. Módní navrhování má však určité hranice, a ty jsem toužila překročit. Nový pohled na oděvní tvorbu jsem získala na magisterském studiu v ateliéru Nových Médií na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Dílo má duši a hodnotné je tehdy, když do něj umělec vloží kus svého srdce.“
profil na fb:
https://www.facebook.com/sarka.walterova.1
Šw stránka na fb:
https://www.facebook.com/krasneumeni/

Počet lidí na workshopu: max. 7
Cena: 290 Kč (platba na místě nebo předem na účet)
Přihlášky a bližší informace: simicova.h@seznam.cz

Vlastní oblečení s sebou + máte-li jehly, nitě, nůžky, případně vlastní šicí stroj (pokud ne, vše bude k dispozici na místě!).
Na místě budou k dispozici také nějaké second-handové kousky
k rozstříhání.

šití – tvoření – inspirace – recyklace

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.