úterý
08.10.2019
18:00

Srdečně zveme na vernisáž výstavy obrazů a kreseb „Dárky, které dostávám“ Dagmar Polívkové. Vernisáž se koná 8. října 2019 v 18 hodin s hudbou dua VOCI!
Výstava je přístupná od 7. října do 5. listopadu 2019 každý čtvrtek od 14h do 20h a během akcí Zastávky.

O Dagmar Polívkové:
Pastelky a barvy mne provázejí do dětství, maloval dědeček učitel a maminka, která mně i sestru ke kreslení a malování vedla. Jako dítě jsem chodila malovat do LŠU k panu Břetislavu Holakovskému – plzeňskému sochaři, malíři Karlu Frauknechtovi, paní Nové a jako dospělá 5 let na Universitu třetího věku k Vladivoji Kotyzovi.
Před 19 lety jsem se seznámila s automatickou kresbou, která mne přivedla po letech zpět k pastelkám a obrázkům zachycujícím vnitřní pocity, sny, emoce, nebo energie, které jsou kolem nás, ale očima je nevidíme. K pastelkám jsem přidala i pastely a akrylové barvy. A tak vznikly i obrazy, které se zde můžete vidět. Některé moje obrazy a obrázky si můžete prohlédnout na mých webových stránkách www.barvysrdce.cz.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.