středa
26.10.2022
10:00
cena: 50 Kč
nutná rezervace
petra@plzenzastavka.cz

Hlučná přednáška pro zvídavé rodiče, divoké děti a odvážné hosty je opět tu! Jsme rádi, že pozvání přijal Joachim Dvořák – majitel nakladatelství LABYRINT a vydavatel dětského časopisu RAKETA. 

Časopis Raketa vás vystřelí do vesmíru kvalitní autorské tvorby pro děti – najdete v něm příběhy, komiksy, hry, recepty nebo tipy na výlety. Naopak v něm nenajdete reklamy. 

Joachim promluví o tom, jak časopis vzniká a na čem si zakládá.

Také se dozvíme, co obnáší nakladatelská činnost, jaká jsou specifika Labyrintu a jak se malým nakladatelům žije. Noisy Talks je série přednášek určených především dospělému publiku, na kterých jsou ale děti vítány. O jejich přítomnosti je obeznámen řečník a každý, kdo se akce účastní tak činí s vědomím, že děti budou pravděpodobně pobíhat, brmlat, hrát si atp. Na místě pro ně bude připravený malý improvizovaný dětský koutek.

Vstupné 50 Kč (platí jen dospělí)

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.