sobota
21.10.2017
18:30 až 21:00

Vážení a milí! Zveme vás po roce zase na výstavu koláží Maxe Ščura a Kateřiny Kohoutové BRICOLLAGE (čti Brikoláž, rozuměj kolážové kutilství). Co na vás čeká nového? Autoři vzkazují, že „kromě koláží celkem nic. I když je pravda, že jsme během roku zaváděli nové postupy, vymýšleli zlepšováky a vychytávky, uplatňovali nové prima nápady a snažili se přijít, jak na to. Tak především jsme si pořídili úplně nové nůžky, s nimiž se nám teď stříhá jedna báseň. Jsou fakt vostré. Pak jsme se vzali. To je technicky vzato taky velký pokrok po 12 letech společného života. Taky jsme si pořídili pár nových a hezčích pozadí, a to nikoli u plastického chirurga, nýbrž v internetovém obchodě s plakáty. Jinak foťák máme furt stejný, děláme to pěkně postaru, tj. na koleně, proto ten název výstavy.
I když vlastně ty koláže děláme spíše na podlaze. Zkrátka, přijďte a podívejte se sami, jak to vypadá, když dva dělají totéž a není to totéž!
P. S. Dcera Hedvička nám s kolážemi zatím moc nepomáhá ani moc nepřekáží, je na nás moc hodná.“ (Konec vzkazu.)

Tak přijďte na Zastávku! Výstava poběží zhruba jeden měsíc ode dne 21. října 2017.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.