čtvrtek
14.02.2019
18:00 až 21:00

Marie Löwová nám představí jednu z nejposvátnějších knih hinduismu. Bhagavadgíta neboli Zpěv Vznešeného je součástí monumentálního eposu Mahábhárata a svým obsahem je inspirací snad všem hinduistickým filosofickým školám.  Zpěv vznešeného předkládá metafyzický výklad stvoření a svým dechberoucím popisem inspiruje víc jak dva tisíce let.
Za pomoci krátkých ukázek z nejnovějšího indického seriálu z roku 2013-2014 se dozvíme, proč byl tento mýtus pro starověkou Indii tak důležitý a jaké moudré poselství může předat dnešnímu člověku.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.