pátek
15.12.2017
18:00 až 20:00
cena: 100 Kč
nutná rezervace
jiskra.m@post.cz

Ochutnávka aramejského Otčenáše dle N. D. Klotze a tanec Tfilati s Mirkou Mintálovou. V první části večera zapátráme v aramejském textu modlitby Otčenáš po významu, který v češtině není viditelný.
Zkusíme si prožít hloubku prvního verše prostřednictvím zpěvu a tance tak, jak to vyučuje N. D. Klotz.
A pokud bude čas a chuť, budeme v druhé části večera tančit krásný izraelský tanec Tfilati – „moje modlitba“.
Vstupné: 100 Kč
Přihlášky na: jiskra.m@post.cz
http://jiskry.webnode.cz/

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.