pátek
18.09.2020
17:30 až 20:30
cena: 250 Kč
nutná rezervace
Muzikantka a zpěvačka Jarmila Parčiová pochází z herecké rodiny a hudbě se věnuje od svých sedmi let. Je talentovanou multiinstrumentalistkou – hraje prakticky na všechno, co se jí dostane do ruky.Několik let vede hudební a rytmické workshopy – např. na festivalu Jiráskův Hronov nebo Loutkářská Chrudim, kde rovněž získala cenu za scénickou hudbu. Učí hru na perkuse, kytaru a flétnu a je lektorkou hudebně vzdělávacích programů. V současné době se věnuje autorské hudební tvorbě, skládání hudby k divadelním představením a působí jako herečka v loutkovém divadelním souboru Rámus.
Jarmila o svém vztahu k hudbě říká: „Beru hudbu jako součást žití, bytí. Především se zabývám rytmem. Rytmus života. Když hraju na kytaru, kytara hraje, jak já zpívám. Je to anatomie rytmu v prostoru a čase.“
Program workshopu:
Začneme rytmikou v propojení s pohybem, pak přidáme zpěv dětských písní. Až se rozehřejeme, pustíme se do složitějších rytmů se zapojením motivů z lidové hudby z různých koutů světa. Postupně přidáme i hru na kytaru a v závěru workshopu si zazpíváme několik vícehlasých českých lidovek a dáme si rytmický kánon s tleskáním.
Vítán je kdokoliv, kdo má potřebu a chuť zpívat, a kdo miluje chvíle, kdy se hlasy spojí v harmonii.
Znalost not není podmínkou.
Maximální počet osob je 20.
PROSÍM, REZERVUJTE SI MÍSTO PŘEDEM PŘES TENTO FORMULÁŘ!
POČET MÍST JE OMEZENÝ – MAX. 20 ÚČASTNÍKŮ.
Upozornění: při zpívání většinu času stojíme.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.