středa
14.06.2023
15:30
cena: 50 Kč

Ze Sladovny Písek, největší dětské galerie v Čechách, přijede na Zastávku Sylva Kofroňová, která povede dílnu inspirovanou tvorbou Daisy Mrázkové, spisovatelky, výtvarnice a autorky knih pro děti. Ve Sladovně právě probíhá výstava, která připomíná Daisynu tvorbu a také sto let od jejího narození. A co by byla Zastávka bez medvídka Flory nebo slečny Brambůrkové…

Inspirací k tvorbě nám bude Daisyna kniha Akvarel pro nejmenší, která bude na místě k dostání.

Pro děti od tří let.

Vstupné 50 Kč (případně zdarma, pokud máte vstupenku na akci Dětská muzea /Noisy Talks) .

Dílnu předchází akce Dětská muzea /Noisy Talks od 14:00 hod., kde vystoupí Sylva Kofroňová a Tereza Krejčí Dobiášová a poví nám o tom, jak by měla vypadat muzea a galerie, ve kterých se dospělí i děti naučí, co je potřeba pro 21. století. Akce je určena rodičům s dětmi.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.